WordPress šablony

William Rayo

WordPress šablony jsou stále více aktuálnější téma. Provozovatelé WordPressu tvrdí, že jejich redakční systém pohání cca 31% internetu. To je opravdu velké číslo, ale na druhou stranu se není čemu divit. WordPress je intuitivní systém s jednoduchou instalací a řadou možností, jak jej přizpůsobit k obrazu svému, ať už jde o magazín, blog, firemní prezentaci nebo jednoduchou osobní stránku.

Návštěvník webové stránky, pokud je laik, zpravidla nepozná, na jakém redakčním systému daná stránka běží. Pro uživatele je důležitý obsah a vzhled. Právě vzhledu se budeme v článku věnovat, protože výběr šablony je jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě webových stránek.

 

Základní WordPress šablony

Po úspěšném spuštění redakčního systému se WordPress nainstaluje se třemi základními blogovými šablonami, z nichž je v současné době nejnovější motiv s názvem „Twenty Seventeen“. Tyto jednoduché šablony však využívá velmi málo provozovatelů stránek.

Šablony pro WordPress ke stažení zdarma

Další možností pro přizpůsobení vzhledu Vašich stránek je stažení volně dostupné šablony. Motivy můžete procházet a instalovat přímo v administračním rozhraní WordPressu a nebo je stahovat z internetu.

Šablona zdarma je zpravidla dostačující pro osobní stránky a jednodušší magazíny nebo blogy. Výhodou takové šablony je především nulová investice do vzhledu webové stránky. Zvolíte-li tuto variantu, musíte počítat s omezeními plynoucími z toho, že autoři poskytli svoji práci zdarma. Jde zejména o malé možnosti přizpůsobení vzhledu. Šablona zdarma je určitě hezká a mnohým stačí, ale s jejím rozšířením moc nepočítejte. Také budete muset překousnout copyright v zápatí webu, který odkazuje na tvůrce motivu.

WordPress šablony

Placené WordPress šablony

Nedostatky šablony zdarma můžete odstranit zakoupením plné verze, která je mnohem více variabilní. Tvůrci většinou poskytují zdarma pouze omezenou verzi plně funkční šablony, kterou si můžete zakoupit. Placené verze využívají často menší firmy, drobnější podnikatelé nebo kvalitnější online magazíny. Další variantou je zakoupení pemiové šablony například z portálu Themeforest.

U placených šablon lze většinou volit z několika layoutů webu, písem, můžete si pohrát s barvami motivu a také dostanete o proti „lite“ verzi k dispozici několik widgetů navíc. Do zápatí si také můžete uvést vlastní copyright. Avšak ani tato verze šablony nemusí plně vyhovovat Vašim potřebám, alespoň co se vzhledu a funkčnosti týče. V podstatě zakoupíte hotovou a nesporně kvalitní šablonu, ale stále se pohybujete v prostoru vymezeném jejím tvůrcem.

Určitě také musíme zmínit fakt, se kterým je nutné počítat a který se týká všech dosud uvedených možností. Vaše šablona i přesto, že je placená, nebude nikdy originální a vždy na internetu bude existovat mnoho podobných stránek, jejichž provozovatelé koupili stejný motiv. Pojďte se podívat na řešení od StoryPress.

WordPress šablona na míru

Cesta k dokonalému a naprosto originálnímu vzhledu Vašich webových stránek běžících na WordPressu je jen jedna. Nechte si vytvořit od našich profesionálů šablonu na míru. Docílíte tak jedinečného vzhledu podle vašich představ. Tuto možnost využívá stále více firem i magazínů, protože originalita je nesporným benefitem. Vaše stránka tak bude zapamatovatelná a nezaměnitelná s jinou.

Šablona na míru také představuje ideální řešení pro ty, kteří se nechtějí omezovat nešvary dostupných motivů z internetu. Našemu týmu sdělíte své požadavky a odměnou Vám bude webová prezentace, se kterou se v moři internetu neztratíte.

Sdělte nám Váš názor

Něco kreativního i užitečného ke čtení