Nikola Bogdanovič

Jak může vypadat spolupráce s designerem? V tomto projektu jsme spolupracovaci s Nikolou Bogdanovičem, který se zabývá designem brandů, log a fiemních webových prezentací. Co vše jsme pro Nikolu zpracovali?

S Nikolou spolupracujeme na více projektech, kde zajišťujeme vývoj webů pro jeho klienty. Nikola se na nás také obrátil s požadavkem, zda bychom mu nevytvořili nový web dle designu, který připraví. Dali jsme dohromady specifikaci a pustili jsme se do tvorby. Ve specifkaci jsme stanovili, že web bude administrován pomocí CMS WordPress, kde pro něj vytvoříme šablonu na míru.

Nikola Bogdanovič

Jaké byly hlavní požadavky?

Nikola specifikoval, že web má být SEO friendly, kód musí být čistý a validní a web musí běžet svižně. Právě kvůli těmto požadavkům bylo nutné upustit od použití tzv. page builderu (Visual Composer, Divi Buider aj.) a celkouvou správu obsahu jsme museli napat individuálně.

Pro správu obsahu jsme vytvořili vlastní pole pro obsah, která mají přesně dané umístění na webu. Nikola je tímto lehce limitován v možnostech rozšíření obsahu, nicméně nebylo jiné řešení jak zajistit, aby byl web bez zbytečného balastu.

Jak tvorba dopadla?

Web jsme vytvořili ke spokojenosti klienta. Nikola se na nás později obrátil s řadou rozšíření, které jsme také zapracovali. Mezi zmíněné požadavky patřilo například přidání blogu, vícejazyčnosti, nebo úpravy úvodní stránky.

Co na tvorbu říká Nikola, je možné nalézt níže.

Nikola Bogdanovič
Na spolupráci se Storypress nejvíce oceňuji trpělivé ladění všech detailů, které jsou pro mě jako designéra velmi důležité stejně jako možnost web nadstavovat o další funkce.

Další reference?

Moře zpráv

Píšete blog, nebo plánujete psát? Pro našeho klienta jsme tvořili blog, který se zabývá různou tématikou a je poměrně ...

Pokračuj ve čtení