Je nový web skutečně potřeba?

Pavel Putna

Mám starý web, proč nový? Nový je lepší a láká pozornost. Nový web lze snadněji optimalizovat k dosažení lepší pozice ve vyhledávači za pomocí klíčových slov.

Mají webové stránky smysl?

Při letmém pohledu do světa internetu jako uživatel velmi rychle zjistím, že webových stránek je velmi mnoho. Toto číslo dosahuje miliónů v rámci Českého internetu. A toto číslo den ode dne roste. Čím dál více lidí poznalo obrovský potenciál internetu a snaží se právě skrze web zviditelnit. O to horší je pro podnikatele či obchodníka v dnešní době cokoliv přes web nabízet, jelikož konkurence je obrovská a webových stránek s podobným tématem je jistě nepřeberné množství.

Zaspal/a jsem již dobu?

Může se zdát, že kdo dřív přišel a založil si webové stránky, ten má až na věčnost o problémy vystaráno. Je to jen částečně pravda. Při zkoumání, jak vyhledávač funguje rychle zjistíme, že starší webová stránka je déle indexována a automaticky má lepší pozici ve vyhledávání. Stále je tu ale faktor druhý. Pokud je obsah starý a dlouho neaktualizovaný, výhodná pozice postupně padá a pokud s tím nic neuděláte, může i jinak dobrý web upadnout v zapomnění, což je nedobrá věc, pokud web slouží k propagaci Vás či Vašich výrobků.

Je nový web skutečně potřeba?
Je nový web skutečně potřeba?

Chci aby byl web viditelný a byl pro mě přínosem

V tomto ohledu je dobré provádět aktualizaci obsahu. Taková obnova může být formou článků, novinek, diskuzí nebo formou nového vzhledu webu. Když se zaměříte na kvalitní web design, získáte mnohem více, než jen hezkou grafiku. Mimo vizuální stránky se z pohledu vyhledávače aktualizuje obsah a tím získáte opět lepší indexaci a potencionálně vyšší pozici ve vyhledávačích. A když si na vzhledu dáte záležet, návštěvník bude mile potěšen a snáze získáte jeho pozornost, ať už je Váš web zaměřen na cokoliv.

Nový web ano/ne

Ano, mít aktuální stránky a kvalitní obsah je důležitý, ale bez nového webu na míru, s líbivou grafikou a profesionálním vystupováním se rychle ztratíte v konkurenci. Takže je nový web skutečně potřeba? Dnes mnohem více, než-li dříve. Změna je život a nové stránky mohou pozitivně ovlivnit Vaše podnikání.

Sdělte nám Váš názor

Něco kreativního i užitečného ke čtení