5 rad pro osobní webové stránky

Pavel Putna

Webové stránky jsou tím, co si většina lidí prohlédne mnohem dříve, než přijde na osobní setkání. Je to prezentace, úvodní slovo, shrnutí nejdůležitějších úspěchů, plány do budoucna, ale především nástroj, jak lépe prodávat. Zjistěte, jak mít dokonalé webové stránky.

Co jsou osobní webové stránky

Osobní webové stránky jsou místem, kde prezentujete firmu nebo jen sebe. Setkáváme se s nimi jako s formou představení podniků, zájmových sdružení, malého podnikatele, sportovních spolků, občanských sdružení, hudebních skupin a mnohé další.

Osobní web je také velmi oblíbený pro psaní blogů nebo pro sdílení důležitých chvil ze života rodiny. Je třeba však myslet na jednu základní skutečnost. Ať už je osobní web určen pro jakoukoliv prezentaci, vždy bude prodávat.

Vždy musí upoutat pozornost, vždy musí být zajímavý s hodnotným obsahem přínosným pro návštěvníka. I blog s vašimi zážitky z dovolené může vydělávat zajímavé peníze!

5 rad pro osobní webové stránky

Prezentujte se na osobních webových stránkách

Osobní web si oblíbili zejména firmy a menší podnikatelé. Pokud poskytujete kadeřnické služby, pečete na zakázku cukroví, chováte kočky, vyrábíte nábytek na míru, opravujete domácí spotřebiče nebo nabízíte jakoukoliv jinou službu, musí se o vás vaši zákazníci dozvědět.

Rozhodně nečekejte, že si vás najdou přes tištěná média nebo některou letákovou propagační kampaň. Nespoléhejte se ani na uvedení firmy v internetových katalozích. I katalog musí mít možnost prokliku na vaše stránky.

Osobní webová prezentace je místo, kde oslovíte vaše nové zákazníky a představíte službu. Místo, které musí vzbudit zájem, posílit image a přimět návštěvníka k akci. Dobré webové stránky jsou tím, co získává nové zákazníky.

Doporučení pro osobní web

  1. Rychlost načítání – pokud se vaše stránky pomalu zobrazí, zákazníci nebudou čekat a stránky zavřou. Sebelepší obsah je zbytečný, pokud stránky nejde zobrazit do tří vteřin.
  2. Responzivní web – začněte uvažovat tak, že vaši prezentaci si bude zákazník prohlížet na mobilním zařízení. Je třeba malou plochu vyplnit dostatečně, aby obsahovala vše podstatné. Stránky musí mít jasnou strukturu, jednoduché ovládání, přehledný obsah a stručné texty.
  3. Bezpečnost především – je třeba chránit nejen web, ale i data všech uživatelů, kteří na stránky vstupují.
  4. Pozice ve vyhledávačích – celá řada nástrojů vede k lepší pozici ve vyhledávačích a pomůže k plnění cíle webových stránek. Tvorba osobních stránek musí respektovat zásady SEO.
  5. Propojení na sociální sítě a možnost komunikace se zákazníky.
5 rad pro osobní webové stránky

Co uvést na osobní webové stránky

Obsah osobních webových stránek je třeba přizpůsobit tak, aby stránky sloužily svému účelu co nejlépe. Na začátku je tedy třeba zodpovědět otázku: Co od stránek očekávám?

To, co mají stránky umět je jen nástrojem, jak dojít k cíli. Definovat cíl dříve, než se pustíte do návrhu stránek je prvním klíčem k úspěchu.

Stránky pro jednotlivce bývají různé a Storypress vás provede celým procesem. Profesionální tvorba webových stránek je zárukou vaší spokojenosti a dokonalého výsledku. Osobní webové stránky můžete mít za cenu, která vás příjemně překvapí!

Kontaktujte nás!

Sdělte nám Váš názor

Něco kreativního i užitečného ke čtení